Levele elküldésével elfogadja adatvédelmi tájékoztatónkat.
Van, akinek a terápia és van, akinek a gyógyszerek segítenek a mentális problémák leküzdésében. Az egészségbiztosító évente 40 milliárd forintot költ pszichiátriai betegekre, mondta Földesi Csenge orvosigazgató az Economxnak.
Szerző(k): Koncsek RitaHárom területen lehetne javítani a demográfiai mutatókon, mondta Kuti Zsolt, a jegybank ügyvezetője egy konferencián. Legyen több újszülött, jöjjenek haza a külföldre költözött magyarok és a megelőzhető halálesetek száma ne emelkedjen.
Szerző(k): Koncsek RitaA tervek szerint már 2025-ben, pilot jelleggel elindulhat egyes patikákban a lakosság vakcinációja, mondta Süle András lapunknak. Olyan oltásokat adhatnak be a képzett gyógyszerészek, amelyek egyfázisúak.
Szerző(k): Koncsek RitaEgymillió magyar nőt érint a menopauza, a változókorral járó tüneteket felsorolni is nehéz, de szakemberek szerint a panaszok enyhíthetők.
Szerző(k): Koncsek RitaA jelentősebb súlyfelesleggel küzdő elhízottak száma csak Máltán magasabb, mint Magyarországon. Egészségügyi közgazdászok szerint a testsúlycsökkentő beavatkozásokat, vagyis a bariátriai műtéteket érdemes lenne indokolt esetben tb-finanszírozottá tenni.
Szerző(k): Koncsek RitaEgyre csökkennek a GDP arányos egészségügyi közkiadások, valamint 14 év alatt háromezer milliárd forintot vontak ki az E-alapból, mondta a META konferenciáján Orosz Éva, az ELTE professzor emeritusa.
Szerző(k): Koncsek RitaA mozgásszegény életmód naponta 37 magyar halálát okozza, mondta Révész Máriusz egy egészségügyi konferencián. Az a terv, hogy néhány éven belül, amikor egy orvos felírja a mozgást receptre, akkor az egészségbiztosító a kondibérlet költségéhez ugyanúgy járuljon hozzá, mint a gyógyszer költségéhez.
Szerző(k): Koncsek RitaA fiatalok 60 százaléka már rövidlátó, míg 1960-ban csak 7 százalék volt szemüveges. Ma számos lehetőség van a szemromlás késleltetésére, speciális szemcsepp és lencse is lassíthatja a folyamatot.
Szerző(k): Koncsek RitaNem vagyunk rendben lelkileg sem, ezt mutatják a statisztikai adatok. Mára a depresszió lett a második leggyakoribb tartós munkaképesség-csökkenést okozó betegség, mondta Purebl György, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet igazgatója lapunknak.
Szerző(k): Koncsek Rita